Stara Poczta *** - Pełen relaks w tyskim SPA & Wellness - Tychy
W Polsce dostępnych jest tysiące miejsc noclegowych i obiektów, które są przyjazne rodzinom z dziećmi, posiadają specjalne udogodnienia dla rodzin z dziećmi oraz oferują specjalne pakiety i atrakcje rodzinne. Dostępne ośrodki z zapleczem rekreacyjnym, boiskami, placem zabaw, hotele z organizowanymi animacjami dla dzieci, agroturystyki i campingi na biwak, obóz czy kolonie. Ponadto wybieraj noclegi blisko Aquaparku, Zoo, czy Oceanarium. Planuj urlop z dziećmi i zapewnij im najlepszy czas!
Stara Poczta *** - Pełen relaks w tyskim SPA & Wellness
Cena od
299 PLN
WiFi
Spa/wellness
Parking
Plac zabaw
Cena od
299 PLN
WiFi
Spa/wellness
Parking
Plac zabaw
Cena od: 299 PLN / 1 dzień
Prezentowana cena minimalna została wyliczona na podstawie danych przekazanych przez Partnera obsługującego rezerwację i jest wartością przybliżoną pokazującą poziom cenowy obiektu. Całkowity koszt pobytu zależy min. od wybranego terminu, pokoju, liczby osób i zostanie pokazany na stronie Partnera po podaniu wymaganych do wyliczeń informacji.
Pełen relaks w tyskim SPA & Wellness. Odpoczynek z dala od trudów codzienności w tyskim SPA
Tychy
Tychy, miasto przeciągów
Tychy to miasto w województwie śląskim, w południowej części Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Tychy to jeden z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej.
Tychy położone są na wysokości 235-287 m.n.p.m. na granicy Wyżyny Śląskiej i Kotliny Oświęcimskiej. Miasto występuje w regionie klimatycznym małopolskim, o wyżynnym mikroklimacie ze znacznym wpływem z pobliskich gór (Beskid Żywiecki i Beskid Śląski). Typową cechą miasta są codziennie występujące wiatry, dlatego też Tychy często są określane miastem przeciągów.
Wody występujące w mieście to np. Jezioro Paprocańskie, Staw Jeżowa, Staw Drobowizna, Staw Polkowiec, Staw Żogalik, Staw Suble, rzeka Gostynia, Potok Tyski, rzeka Mleczna oraz Potok Mąkołowski.
Tereny zielone miasta to m.in. Skwer Niedźwiadków, Skwer Starego Alojza, Park zabytkowy przy ulicy Katowickiej (tzw. Park Browarniany), Park Górniczy, Park Jaworek, Park św. Franciszka z Asyżu, tereny zielone nad potokiem Tyskim, Skwer przy ulicy Darwina i Skwer przy ulicy Dębowej.
Pierwsze ślady człowieka na terenie miasta pochodzą ze starszej epoki kamienia, czyli około 310 000 do 40 000 lat temu). Pierwsza wzmianka o Tychach jest z 1467 roku, znajduje się w tak zwanym protokolarzu miasta Pszczyna, gdzie umieszczano informacje o finansach pszczyńskiej rady miasta. W roku 1629 powstał Browar Książęcy, w 1640 roku powstała huta (tak zwana kuźnia jaroszewicka), w 1850 powstał samorząd gminny, a w 1870 roku wybudowano pierwszą linię kolejową łączącą browar ze stacją kolejową.
Zabytki w Tychach to kościół parafialny św. Magdaleny, kościół parafialny Ducha Świętego, zespół pałacowy (pijalnia piwa z 1899 roku, pałac, muszla koncertowa, park i stajnia z początku XIX wieku), willa z ogrodem przy ulicy Damrota, zespół "Browaru Książęcego", zespół "Browaru Obywatelskiego" (m.in, słodownia, warzelnia z maszynownią i leżakownią, warsztat mechaniczny, portiernia czy studia głębinowa).